Domácí atmosféra, pohodlí a úsměv :)

Tipy na výlet

Zámek Milotice

Minaret - Lednicko-valtický areál	Státní barokní zámek nacházející se v obci Milotice je přístupný veřejnosti a během roku se zde koná několik kulturních akcí. U zámku se nachází zámecký park a bažantnice. Je zde možno shlédnout expozice z 17. – 19. století.

Lednicko – Valtický areál

Nejnavštěvovanější atraktivitou kraje je bezesporu Lednicko – Valtický areál, který se právoplatně pyšní zařazením do programu UNESCO. Svou krásnou a jedinečně zachovalou architekturou je klenotem v kraji jižní Moravy. V rámci Lednicko Valtického areálu lze navštívit široké spektrum jednotlivých kulturních památek, které zcela jistě mají svým návštěvníkům co nabídnout. Mezi nejvíce navštěvované patří:

  • Lednický zámek
  • Zámecký skleník v Lednici
  • Lednický minaret
  • Valtický zámek
  • Zámeček Pohansko
  • Janův Hrad a další

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Pálava

	Mikulov s dominantou zámku - pohled ze svatého kopečku	Chráněná krajinná oblast, od roku 1986 také biosférická rezervace UNESCO, v jz. části okresu Břeclav, východně od Mikulova. Charakteristickým reliéfem této oblasti jsou Pavlovské vrchy. Obecně nejcennější rezervace lze nalézt na hlavním hřebeni Pálavy, které jsou tvořeny čistými vápenci, jenž se táhnou 12 km od obce Dolní Věstonice až k městu Mikulov. Nejvyšším vrcholem je Děvín, měřící 550m, kde se nachází zřícenina středověkého hradu Děvičky. Spolu s troskami Sirotčího hrádku na sousední Stolové hoře vytváří nádherné a nezapomenutelné panoráma Pavlovských vrchů.

Mikulov

Historické město a vinařské centrum na jižních výběžcích Pavlovských vrchů v CHKO Pálava nedaleko rakouských hranic. Mimo architektonicky unikátního zámku zde lze navštívit Svatý kopeček, Dietrichsteinskou hrobku, památky židovské komunity, historické náměstí nebo Kozí hrádek.

Baťův kanál

Slovanské hradiště v Mikulčicích Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935–1938. V dnešní době je téměř celá vodní cesta v délce 52 km opravena, zprovozněno 13 plavebních komor a umožněna tak jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí (Slovensko). Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť.

Mikulčice

Slovanské hradiště Mikulčice – Valy je největší archeologická lokalita v ČR na okraji lužního lesa, 3 km jv. od obce Mikulčice a současně také národní kulturní památkou. Mikulčické hradiště patřilo k významným mocenským a duchovním střediskům Velkomoravské říše. V areálu obehnaném opevněním (valy) byly nalezeny základy velmožského paláce, dvanácti kostelů, tři mosty a pohřebiště čítající přes 2 500 hrobů. Současně je lokalita vyhledávaná zejména vyznavači in-line bruslení, díky málo frekventované upravené lesní cestě.

Zoo Hodonín

Zoo Hodonín je zoologická zahrada nacházející se na severozápadním okraji města Hodonín poblíž silnice I/55 vedoucí z Břeclavi do Uherského Hradiště. Jedná se o jednu z nejmladších zoo v České republice a oceňována je především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa.

Dobrou možností příjemné relaxace pro Vás může být také Aqualand Moravia v Pasohlávkách (http://www.aqualand-moravia.cz)

Kontakty

Rádi Vás přivítáme na adrese:
Penzion Pod kopcem
U Hradíšťku 258
691 54 Týnec

Mapa »

...a zodpovíme všechny Vaše dotazy na telefonu:
603 892 629
případně
737 574 256
nebo emailu:
info@penzionpodkopcem.cz

Mapa
Mapa

Provozovatel:
Věra Helešicová
IČ: 87842521